akcenty

Tablica kredowo magnetyczna – czy to dobry pomysł?

Chcesz dodać nietypowy akcent do aranżacji kuchni? Dobrym wyborem może być tablica kredowo magnetyczna! Świetnie sprawdza się w kuchni i korzystają z niej nie tylko dzieci, ale też dorośli!

Tablica – praktyczna i dekoracyjna

Wielu z nas w dzieciństwie marzyło o wielkiej tablicy, po której moglibyśmy do woli rysować kredą. Teraz możemy to marzenie w prosty sposób spełnić! Tablica kredowo magnetyczna jest zarówno dekoracyjna, jak i praktyczna. W zależności od wielkości kuchni można na tablicę przeznaczyć całą ścianę lub tylko jej fragment. Za tablicę mogą też posłużyć drzwi czy lodówka.

Farby kredowe i magnetyczne

Jak można zamienić ścianę w tablicę kredową? Z pomocą przyjdą specjalne farby kredowe. Wystarczy pokryć nią wybraną powierzchnię. Farba wysycha 24 godziny, jednak lepiej odczekać trochę dłużej przed pierwszym użyciem. Gdy farba całkowicie wyschnie można po niej pisać kredą lub specjalnymi pisakami. Po takiej tablicy można pisać kredą, nie będą się jednak do niej przyczepiać magnesy. Dodając między farbę tablicową warstwy farby magnetycznej uzyskamy tablicę, do której będzie można przyczepiać magnesy.
Specjalna folia i naklejki

Nie zawsze mamy możliwość, aby przeznaczyć całą ścianę na tablicę. Jeśli nie chcemy malować ścian możemy zdecydować się na specjalną folię i naklejki. Taką samoprzylepną tablicę możemy przyczepić do dowolnej, gładkiej powierzchni. Świetnie spiszą się meble kuchenne czy niewielki fragmenty ściany. Naklejki możemy dopasować do charakteru naszego wnętrza – możemy wybrać zwykły prostokąt lub kształt serca czy okręgu.

Tablica kredowa – dla artystów

Tablica kredowo magnetyczna ma wiele zastosowań. Oczywiście, może służyć najmłodszym członkom rodziny. Każde dziecko będzie zachwycone możliwością rysowania kredą po ogromnej tablicy! Nie tylko dzieci mogą rozwijać swoje artystyczne zdolności. Dorośli też mogą traktować tablicę jako miejsce do wyrażenia siebie i pokazania swoich rysunków.

Na listę zakupów

Tablice kredowe świetnie sprawdzają się do zapisywania listy zakupów, rzeczy do zrobienia czy innych notatek. To też sposób na przekazywanie ważnych informacji pozostałym domownikom. Używając magnesów, można do tablicy przyczepiać notatki czy widokówki. Tablica może też posłużyć jako rodzinna książka kucharska – można na niej zapisać ulubione przepisy.

Zaletą tablicy kredowej jest to, że w każdej chwili można napisy zetrzeć. W kilka chwil można narysować coś nowego czy dopisać coś do listy zakupów. Taka tablica jest nie tylko funkcjonalna, ale też niezwykle atrakcyjna i może być świetnym dodatkiem do kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *