inspiracje

Kuchenne inspiracje: kuchnia angielska

Nie jesteś przekonana do stylu skandynawskiego? Nie przemawia do Ciebie kuchnia urządzona w nowoczesnym stylu? Być może rozwiązaniem okaże się kuchnia urządzona w angielskim stylu. Sprawdzi się, jeśli lubisz jasne kolory, przestrzeń i elegancję.

Kolory w angielskiej kuchni

Jasne kolory mogą kojarzyć się ze stylem skandynawskim, jednak niech Was to nie zmyli! Kuchnia w stylu angielskim bardzo różni się od tej z północnej Europy. Dominują jasne kolory, jednak nie czysta biel. Najczęściej można spotkać odcienie écru, kości słoniowej czy jasne pastele.

Meble kuchenne w angielskim stylu

Meble kuchenne stylizowane na angielskie wyróżniają się subtelnymi ozdobami, np. gzymsami. Ich nieodłącznym elementem są uchwyty. Mogą być mosiężne, bogato zdobione. Równie często występują gałki do mebli, które wyróżniają się kolorem na tle szafek. Aranżacja kuchni w angielskim stylu nie może się obyć bez szklanych szafek, które pozwolą wyeksponować np. piękne porcelanowe zestawy do herbaty.

Angielskie dodatki

Istotą kuchni w stylu angielskim są dodatki. To właśnie one powodują, że wnętrze nabiera stylu i elegancji. Na co musimy zwrócić uwagę? Okna muszą być ozdobione firankami lub zasłonami. Świetnie sprawdzą się te w delikatne kwiatowe wzory. Na stół obowiązkowo trzeba położyć obrus i pasujące podkładki pod talerze. Nawet ręczniki kuchenne muszą być odpowiednio dobrane i dopasowane kolorystycznie! Dopełnieniem będzie kuchenny fartuszek i rękawice.

To nie koniec pracy nad dodatkami. Warto zwrócić uwagę na zastawę stołową, która też powinna nawiązywać do angielskiego stylu. Talerze z kwiatowym wzorem, ozdobiona cukierniczka, piękne filiżanki. Świetnie sprawdzą się też nietuzinkowe dodatki znalezione na targu staroci. Może to być zegar ścienny czy patera na owoce.

Kuchnia w stylu angielskim ma być przytulna, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji. Jasne barwy, kwiatowe wzory i niecodzienne dodatki sprawią, że w kuchni zapanuje przytulna atmosfera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *