inspiracje

Kuchenne inspiracje: kuchnia w stylu retro

Wśród architektów królują ostatnio nowoczesne projekty kuchni. Jednak kuchnia w stylu retro też ma swój urok! Elementy retro można połączyć z nowoczesnością tworząc naprawdę fajną mieszankę.

Jak można urządzić kuchnię w stylu retro? Już podpowiadamy!

Meble kuchenne w stylu retro

Meble w stylu retro mają zazwyczaj drewniane fronty, gładkie lub z ozdobnymi wyżłobieniami. Meble kuchenne mają lekko zaokrąglone kształty, na próżno szukać w nich ostrych rogów. Często spotyka się szafki z przeszklonymi witrynami. Ciekawym wyborem może być też wolnostojący kredens, zwłaszcza podobny do tych, które zdobiły kuchnie naszych dziadków.

Kolory retro

Jakie kolory są najczęściej spotykane w kuchni retro? Oczywiście biały, ale wszelkie pastelowe barwy też do tego stylu będą pasować. Pastele i barwy cukierkowe sprawią, że kuchnia będzie przytulna. Ściany można pokryć kafelkami. Świetnie sprawdzą się proste, białe płytki. Staną się one tłem do ekspozycji retro dodatków.

Uchwyty

Szafki w retro kuchni muszą mieć uchwyty. Służą nie tylko do ich otwierania, ale pełnią też funkcję ozdobną. Można zdecydować się na jednolite gałki. Świetnie sprawdzą się też uchwyty bardziej finezyjne, zdobione wzorkami.

Sprzęt AGD

Do kuchni w stylu retro najbardziej będzie pasować stylizowany sprzęt AGD. Lodówka o zaokrąglonych kształtach w pastelowym kolorze będzie idealnym wyborem. Można zdecydować się też na toster i czajnik z tej samej serii, aby aranżacja kuchni była harmonijna. Świetnym wyborem może być też kolorowy mikser, który można wyeksponować na kuchennym blacie. Będzie praktyczną ozdobą!

Dodatki w stylu retro

W kuchni retro muszą znaleźć się odpowiednie dodatki. Najlepsze będą te stylizowane na stare lub znalezione na targu staroci. Wszelkie cukiernice, tace i serwisy są mile widziane. Przytulności takiej kuchni dodadzą zdjęcia i rysunki w ozdobnych ramkach. Świetnie sprawdzą się też poduszki do krzeseł utrzymane w odpowiedniej gamie kolorystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *