wyzwania

Ściany w kuchni: co zamiast płytek?

Na ściany w kuchni najchętniej kładziemy płytki. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie tradycyjne i praktyczne. Jednak niektórym osobom może wydać się też dosyć nudne. Na rynku dostępne są oczywiście oryginalne i nietypowe płytki. Nie każdemu takie rozwiązanie przypadnie do gustu. Co zatem wybrać, gdy aranżacja kuchni ma się obyć bez płytek?

Pomalowane ściany

Najprostszym rozwiązaniem jest zwykłe malowanie ścian. Do kuchni trzeba oczywiście wybrać specjalną zmywalną farbę. Nie ma się co obawiać malowanych ścian w kuchni. Dostępne obecnie na rynku farby są stworzone właśnie do trudnych warunków – są odporne na wilgoć, tłuszcz i mocne zabrudzenia. Podstawą jest prawidłowe wykończenie takiej ściany i położenie odpowiedniej ilości warstw farby.

Szklane panele

Alternatywą dla płytek są szklane panele. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, panele są bowiem bezproblemowe w utrzymaniu czystości. Panele świetnie odbijają światło, przez co optycznie powiększają kuchnię. Szkło na panele może być białe lub barwione. Można wybrać także panele z dowolnym elementem graficznym. Masz ochotę na łąkę pełną kwiatów w kuchni? Wybierając szklane panele nie będzie z tym problemu.

Drewno w kuchni

Cenisz sobie naturalność i rustykalny klimat? Pomyśl nad drewnianymi elementami w kuchni. Odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane drewno świetnie sprawdzi się na ścianie w kuchni. Drewno i odpowiednio dobrane meble kuchenne sprawią, że kuchnia będzie przytulna.

Stal

W nowoczesnej kuchni sprawdzi się stalowy panel. Jest to rozwiązanie nietypowe, ale funkcjonalne. Stal jest odporna na uszkodzenia i zabrudzenia. Można do niej przymocować różne elementy za pomocą magnesów. Wiercąc w niej otwory, można zamontować relingi kuchenne, na których można powiesić najpotrzebniejsze przybory.

Specjalna tapeta do kuchni

Ostatnią propozycją jest zmywalna tapeta, przystosowana do znoszenia kuchennych warunków. Tapety występują w przeróżnych wariantach kolorystycznych i graficznych. Można wybrać dokładnie taką, która będzie pasować do stylu kuchni. Warto zastanowić się nad tapetą winylową, która jest odporna na ścieranie i dzielnie znosi trudne kuchenne warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *