sprzęt

Sprzęty AGD do kuchni – co wybrać?

Meble kuchenne wybrane, płytki na ściany kupione, aranżacja kuchni praktycznie gotowa. Jednak to nie koniec! Trzeba jeszcze wybrać urządzenia AGD, które dopełnią kuchnię. Na jakie sprzęty najlepiej się zdecydować?

Przed zakupem sprzętu AGD warto dokładnie przemyśleć z czego będziemy najczęściej korzystać. Można wydać masę pieniędzy na najnowocześniejszy sprzęt z najwyższej półki. Jednak po co to robić, skoro nie będziemy potem z wielu wymyślnych funkcji korzystać? Lepiej kupić urządzenia, z których faktycznie będziemy codziennie korzystać.

Lodówka

W każdej kuchni musi znaleźć się lodówka. Największą uwagę warto zwrócić na pojemność. W kawalerce wystarczy standardowa lodówka. Z kolei w mieszkaniu dużej rodziny o wiele lepiej sprawdzi się dwudrzwiowa lodówka, która pomieści o wiele więcej produktów spożywczych. Na rynku dostępne są najczęściej lodówki w kolorze białym lub srebrnym. Czasami można spotkać modele kolorowe, np. pastelowe. Takie sprawdzą się świetnie do kuchni w stylu retro.

Piekarnik

Kolejnym sprzętem, którego nie może zabraknąć w kuchni jest piekarnik. Musimy podjąć decyzję czy wybieramy piekarnik do zabudowy czy wolnostojący oraz czy będzie on zintegrowany z płytą grzewczą. Większość piekarników ma wbudowane standardowe funkcje jak termoobieg czy grill. Najnowsze modele oferują opcję gotowania na parze, a nawet obsługę przez smartphona, za pomocą wbudowanej aplikacji.

Płyta grzewcza

Wybierając piekarnik, musimy zastanowić się też nad płytą grzewczą. Może być ona zintegrowana z piekarnikiem. Często jednak spotyka się też płyty do zabudowy, których rozmieszczenie nie jest uzależnione od piekarnika. Najczęściej spotykane są płyty gazowe, ale indukcyjne i elektryczne także cieszą się popularnością.

Zmywarka

Zmywarka nie jest niezbędnym wyposażeniem kuchni, można się bez niej obyć. Jednak niezwykle ułatwia życie. Dodatkowo pomaga zaoszczędzić wodę i prąd. W kwestii zmywarki również musimy wybrać między modelami do zabudowy a wolnostojącymi.

Sprzęt AGD – na co zwrócić uwagę?

Wybierając sprzęty AGD do kuchni trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Przed zakupem warto poczytać opinie użytkowników na temat danego producenta i modelu. Istotna jest też oferowana długość gwarancji. Im dłuższa tym lepiej. Warto zadbać o domowy budżet i przyjrzeć się energooszczędności poszczególnych urządzeń. Często zakup droższego, ale oszczędniejszego urządzenia jest bardziej opłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *