inspiracje

Kuchenne inspiracje: kuchnia w skandynawskim stylu

Styl skandynawski zdecydowanie podbił nasze serca. Urządzamy tak sypialnie i pokoje dzienne. Coraz chętniej sięgamy też po skandynawskie motywy projektując kuchnię. W jaki sposób można uzyskać skandynawski styl w kuchni?

Przytulna skandynawska kuchnia

Skandynawowie do perfekcji opanowali tworzenie przytulnych wnętrz. Wbrew pozorom ten styl nie jest minimalistyczny i zimny. Kuchnia w skandynawskim stylu to miejsce pełne rodzinnego ciepła, w którym każdy chce spędzać czas. To miejsce gdzie razem gotuje się posiłki. To też serce domu, taka bezpieczna przystań. Skandynawska kuchnia musi więc być przytulna, ale jednocześnie funkcjonalna.

Meble kuchenne w skandynawskim stylu

Meble kuchenne w skandynawskim stylu są proste, utrzymane w jasnej kolorystyce. Stonowane barwy to podstawa. Świetnie sprawdzą się białe meble z matowymi frontami. Nie trzeba oczywiście wybierać tylko bieli. Szarości czy delikatne pastele też świetnie się sprawdzą. Dobrym wyborem są drewniane elementy. Można wybrać drewniany blat, drewnianą podłogę lub nawet cały zestaw drewnianych mebli. Im bardziej naturalne materiały tym lepiej!

Dobre oświetlenie

W Skandynawii dużą wagę przywiązuje się do odpowiedniego oświetlenia. Przez większość roku brakuje tam światła, dlatego mieszkania muszą być jak najlepiej doświetlone. Warto o to zadbać także w naszym klimacie! Duża lampa oświetlająca stół czy punktowe lampy nad kuchennym blatem sprawią, że nawet w pochmurną pogodę kuchnia będzie się świetnie prezentować. Koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe źródła ciepłego światła. Świetnie sprawdzą się lampiony czy świeczniki ustawione na kuchennym stole.

Stylowe i funkcjonalne dodatki

Tajemnicą skandynawskiego stylu są odpowiednie dodatki. To właśnie one sprawią, że aranżacja kuchni nabierze charakteru. Jakie dodatki najlepiej wybrać? Muszą być funkcjonalne i proste. Przy okazji świetnie jeśli będą designerskie – takie Skandynawowie lubią najbardziej! Dodatki muszą też sprawiać, że wnętrze będzie przytulne. Świetnie sprawdzą się poduszki na krzesła, obrus czy firanki. Warto wyeksponować zastawę, np. poprzez powieszenie kubeczków na metalowym relingu. Nie można zapomnieć o roślinach! One też dodają wnętrzu charakteru. Najlepsze będą zioła, wysiane do białych, estetycznych doniczek. Piękne i użyteczne, tak jak robią to Skandynawowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *