dylematy

Biała kuchnia – jest piękna, ale ma kilka wad

Białe meble kuchenne są niezwykle popularne. Biała aranżacja kuchni jest uniwersalna, można dowolnie ją modyfikować tylko przy użyciu odpowiednich dodatków. Taka kuchnia jest zdecydowanie piękna. Biel najlepiej sprawdza się w małych mieszkaniach, bowiem optycznie powiększa przestrzeń. Pomimo swojej wyjątkowości, biała kuchnia ma niestety też kilka wad. Jeśli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, warto dobrze kwestię bieli przemyśleć, aby się za jakiś czas nie rozczarować.

Brud widoczny gołym okiem…

Musimy postawić sprawę jasno: biała kuchnia się brudzi. Brudzi się standardowo, tak jak każda, ale wszystko jest na niej bardziej widoczne. Smugi, zacieki, zabrudzenia – to wszystko rzuca się w oczy. W związku z tym biała kuchnia wymaga częstszego sprzątania. Regularnie trzeba przecierać szafki i blaty. Trzeba pamiętać o ścieraniu kurzy. Okolice płyty grzewczej i okapu brudzą się najmocniej. Tutaj szczególnie musimy czyścić smugi tłuszczu czy zaschnięte resztki jedzenia.

Dużo gotowania, dużo… bałaganu

Osoby, które często gotują powinny dobrze przemyśleć decyzję o białej kuchni. Oczywiście, kuchnia jest od tego, żeby w niej gotować. Niestety – im więcej gotowania, tym więcej trudnego do pozbycia się brudu. Wszelkie plamy są bardzo widoczne i wymagają natychmiastowego uprzątnięcia.

Białe meble nie lubią światła słonecznego

Biała kuchnia prezentuje się wspaniale, zwłaszcza w świetle dziennym. Niestety białe meble mają tendencję do żółknięcia. Najczęściej dzieje się to po kilku latach, zwłaszcza jeśli meble są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad żaluzjami lub roletami, które będą chroniły meble przed słońcem.

Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

O białe meble trzeba też odpowiednio dbać. Konieczne jest używanie środków do czyszczenia, które nie będą zbyt mocne i nie doprowadzą do odbarwienia lub zniszczenia powierzchni szafek.

Decyzję o białej kuchni warto dobrze przemyśleć. Każde meble się brudzą, jest to zupełnie naturalne. Jednak na białych frontach zabrudzenia są bardzo widoczne. Niektóre osoby mogą nie być przygotowane na dodatkową pracę przy utrzymaniu białej kuchni w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *